ליסוע שנה בתחב"צ במחיר של חצי שנה: הקומבינות שאתם חייבים להכיר

לאחרונה הושלמה רפורמת "דרך שווה" להוזלת מחירי הנסיעה בתחבורה ציבורית. הרפורמה עשויה להיראות במבט ראשון מסורבלת ומסובכת, אבל עם קצת מאמץ והרבה מודעות אפשר לחסוך המון כסף. תקראו תבינו
(שנה גודל)
רפורמת דרך שווה
רפורמת דרך שווה. לסטודנטים פריפרייאלים ניתנת הנחה של 50% לנסיעות בכל הארץ

לאחרונה הושלמה רפורמה מהותית מאוד בתחבורה הציבורית. הרפורמה, שתוכננה במשך זמן רב, נועדה לשנות את אופי חישובי תעריפי הנסיעה. השיטה החדשה, שפורסמה תחת השם "דרך שווה" עשויה להיראות במבט ראשון מסורבלת ומסובכת. אבל עם קצת מאמץ והרבה מודעות, אפשר לחסוך המון כסף. עד כמה זה משמעותי? קבלו את הדוגמא הבאה – לזכאים ניתן לנסוע במשך שנה שלימה בתחבורה הציבורית, אבל לשלם על חצי שנה בלבד. לפניכם עוד דוגמאות לקומבינות שלא כדאי לפספס ומאוד משתלם להכיר.

שנתי ארצי בחצי המחיר

אנחנו יודעים שרוב האנשים משתמשים בתחבורה ציבורית בתוך מסלול עיקרי אחד ובשטח גיאוגרפי מצומצם יחסית. אבל אם במקרה אתם נוסעים הרבה ברחבי הארץ, הקומבינה הבאה היא בשבילכם. ברפורמה נקבע שסטודנטים שמשתמשים בשירותי התחבורה הציבורית (אוטובוסים, לא רכבת), יקבלו חמישים אחוז הנחה על הסדר נסיעות לשנה. ההסדר תקף לכל הארץ, כאשר כל נסיעה יחידה יכולה לכסות כ-225 קילומטרים. העלות – 1350 ₪, עלות חצי שנתית שתקפה כעת לשנה שלימה. לסטודנטים שצריכים הסדר נסיעה לסמסטר יחיד, במחיר מוזל, הם יוכל להשיג אותו במחירים שבין 557 לבין 619 ₪.

נסיעות מוזלות גם באוטובוסים וגם ברכבות

קומבינה נוספת שמתאימה לצעירים ולסטודנטים, מתאימה למי שאוהב להתנייד גם באוטובוסים וגם ברכבות. למי שצריך גמישות מקסימלית, יש הסדרים מיוחדים. למשל, בתוספת של מאה ושמונים שקלים בלבד על המנוי השנתי המוזל, מקבלים אפשרות לנסוע באוטובוסים וברכבות, ל-40 קילומטרים.

הקומבינה המיוחדת לתושבי הפריפריה

אחת ממטרות העל החברתיות החשובות של הרפורמה, הייתה לאפשר ניידות טובה יותר לתושבי הפריפריה. מסלול מוזל לסטודנטים מהפריפריה, התקף למרחקי נסיעה של 40 קילומטר יעלה פחות מ-600 ₪ לשנה שלימה. מנוי לכל סמסטר יעלה בין 245 ₪ לבין 272 ₪, תלוי באיזה סמסטר מדובר. בפריפריה של אזור אילת, הסדר שנתי מיוחד יעלה מעט יותר מ-500 ₪, לכל השנה. כמו כן, לתושבי הפריפריה בעלי אישור סטודנט שהצטרפו להסדר מנוי אזורי, תוענק הנחה מיוחדת גם לנסיעות ליעדים אחרים בארץ. היקף ההנחה – 50 אחוז.

פנסיונרים משלמים פחות

מזה שנים, אזרחים וותיקים נהנים מנסיעות מוזלות בתחבורה הציבורית. ההטבה הזאת ממשיכה גם לאחר הרפורמה החדשה. אבל שימו לב לקומבינה שתקפה לוותיקים שמלאו להם 75 שנה ויותר. יש לתקף את כרטיס הרב קו למסלול זהב קו. מרגע זה, כל הנסיעות בתחבורה הציבורית, בכל הארץ – חינם אין כסף וללא אותיות קטנות.