האם זה הסוף לחגיגת הדרכונים הפורטוגלים – ולמה כדאי למהר?

מאז קום המדינה לכל אחד מאתנו הישראלים, יש חלום לקבל אזרחות נוספת,
אבל 
היום, יותר מתמיד כולנו מבינים את היתרונות העצומים שאזרחות כזאת נותנת לנו!

את אחד מהיתרונות הרבים שבאחזקת דרכון זר, הרגשנו על בשרינו ממש עכשיו. 
בזמן שישראלים בעלי דרכון ישראלי בלבד נאבקו על פרוטות מהמדינה כמענק לקרונה, הישראלים שבידהם דרכון נוסף קיבלו מיד ובקלות סכומים גדולים במיוחד והמענק שהגיע להם ממשלת ישראל היה תוספת נחמדה לסכום המשמעותי יותר שקיבלו בזכות האזרחות הנוספת שלהם. 

בין היתרונות הרבים, דרכון אירופאי מאפשר לנו גם לעבוד חופשי או להקים עסק באירופה, להכנס לארה"ב בלי הצורך בהוצאת ויזה, לבקר במדינות שישראלים מוגבלים מלהיכנס, ליהנות מההטבות הסוציאליות הרבות והכי חשוב, הוא תמיד משאיר לנו או לילדנו את האופציה, רק את האופציה, פשוט לקום ולעזוב.

חלון ההזדמנויות ההיסטורי לצאצאי עדות המזרח!

לאחרונה, נפתחה בפנינו ההזדמנות להגשים את החלום ולקבל דרכון אירופאי ממש בקלות. 
אבל מסתבר שכדאי למהר, כי ההזדמנות הזאת עומדת להגמר.

הדרכון האירופאי הוא ללא ספק הדרכון הנחשק ביותר אצל הישראלים היום שמבינים את היתרונות הרבים שבאחזקת דרכון נוסף. במיוחד אירופאי.

עד לא מזמן, מי שלא היה נצר למשפחה אשכנזית טהורה, כזאת שסבא וסבתא שלו עלו מפולין או לפחות מרומניה, לא הרשה לעצמו אפילו לחשוב על דרכון אירופאי.
אבל היום, בזכות החוק הפורטוגלי החדש – המצב השתנה לחלוטין.
פתאום, דווקא לצאצאים של יוצאי מרוקו, מדינות הבלקן, טורקיה, בולגריה, סוריה ועוד – הרבה יותר קל לקבל דרכון אירופאי.

למי יש זכות לדרכון ולמה כדאי למהר לפני שהחוק ישתנה?

לפני כשנתיים החליטה ממשלת פורטוגל לעשות שינוי בחוק העוסק במתן אזרחות ליהודים שהינם צאצאים של מגורשי ספרד וההחלטה הייתה פשוטה: כל מי שיכול להוכיח שמשפחתו גורשה במהלך "גירוש ספרד" למדינות אחרות כמו מרוקו, אלג'יר, טוניס, לוב, סוריה, טורקיה, בולגריה, איטליה, הולנד, מצרים ורשימה ארוכה מאוד של מדינות רבות אחרות, יוכל להגיש בקשה לזכאות לדרכון פורטוגלי ללא התחייבות.

אולם, מסתבר שלאור הביקוש הגדול, לאחרונה הועלתה בפרלמנט הפורטוגלי הצעת חוק להחמרת התנאים לקבלת אזרחות עבור הזכאים לכך לפי החוק המכונה "חוק היהודים הספרדיים". הצעת התיקון לחוק הועלתה על ידי המפלגה הסוציאלית השלטת והיא נתמכת על ידי רוב חברי הפרלמנט בפורטוגל. לפי הצעת החוק, מי שיבקש דרכון פורטוגלי יידרש לגור שנתיים בפורטוגל לפני שיוכל להגיש את הבקשה. אם הדבר יקרה וההצעה תתקבל – חלון ההזדמנויות עבור צאצאי ספרד יסגר, שכן מעטים מהם יהיו מעוניינים להעתיק את מגוריהם לפורטוגל לתקופה של שנתיים. 

לעומת זאת, מי שמתחיל את התהליך עכשיו עדיין נהנה מהתנאים המקלים לקבלת האזרחות ואינו נדרש לעבור לגור בפורטוגל. לכן אם ברצונכם להספיק ולשריין לעצמכם מקום בזכאות לקבלת הדרכון, כדאי שתמהרו ותתחילו את התהליך שבשלב הראשון הוא חינם וללא כל התחייבות. 

להתחלת התהליך הבדיקת זכאות חינם וללא כל התחייבות לחצו כאן >>

מתוך כתבה שפורסמה בגלובס - מאי 2020

על פי הערכות דמוגרפיות זכאים לדרכון אירופאי!

על פי הערכות דמוגרפיות יותר מ- 3,000,000 ישראלים זכאים לדרכון אירופאי!

לבדיקת זכאות ללא התחייבות

התהליך עם "משרד מוסמך" עובד על בסיס הצלחה

התחילו את התהליך ושריינו לעצמכם ולבני משפחתכם עוד היום מקום בזכאות לדרכון פורטוגלי. בשלב הראשון כל שעליכם לעשות זה בדיקת זכאות ראשונית חינם וללא כל התחייבות בקישור הבא:
לבדיקת הזכאות החינמית שעורכת פחות משלוש דקות לחצו כאן>>

במידה ותמצאו זכאים בבדיקה החינמית ותבחרו להמשיך בתהליך, תוכלו להתקדם לשלבים הבאים כאשר התשלום בעבור קבלת האזרחות נעשה לפי שלבי ההתקדמות ועל בסיס הצלחה בלבד.

אז מה בעצם נותן דרכון פורטוגלי?

פורטוגל היא חברה באיחוד האירופי כך שדרכון פורטוגלי פותח לך שער מלא לאירופה.
היתרונות העיקריים בדרכון אירופאי הם האפשרות לעבוד, ללמוד ולנסוע לארצות רבות בקלות רבה יותר. דרכון אירופאי מאפשר לך להגיע לכל מדינה באירופה, לעבוד בה, לשכור בה דירה, לפתוח בה חשבון בנק וליהנות מאין ספור הטבות סוציאליות ששמורות אך ורק לאזרחי מדינות אירופה. דרכון אירופאי מאפשר כניסה לארה"ב ללא ויזה וחוסך תורים ארוכים בשדות התעופה בכל מדינה אירופאית.
רק תדמיינו את הרגע הזה שבו החברים שלכם עומדים בתור המייגע לביקורת דרכונים ואתם מדלגים בקלילות לכיוון המסלול הריק של "לבעלי דרכונים אירופאים בלבד".

האם אתם זכאים לדרכון פורטוגלי?

הבסיס לקבלת דרכון פורטוגלי הוא היכולת להוכיח שהמשפחה שלך גורשה מספרד או הייתה חלק מהקהילה המגורשת בפורטוגל. הדרך הכי קלה להתחיל את הבירור הוא בעזרת בדיקת הזכאות החינמית שבקישור הזהאם תמצאו זכאים בבדיקה אתם ככל הנראה צאצאים של מגורשי ספרד ואתם אכן זכאים לקבלת דרכון.

מדוע חשוב להתחיל בתהליך כבר עכשיו?

כולנו יודעים כמה קל להחמיץ הזדמנויות. אבל כאשר מדובר בזכאות לדרכון הפורטוגלי – כל עיכוב קטן בהתחלת התהליך עלול להוביל לאובדן ההזדמנות של פעם בחיים.
הסיבה המרכזית נעוצה בכך שמדובר בהליך חקיקה פורטוגלי פנימי שתקף בשלב הזה לשנת 2020  – וכל שינוי קטן בהרכב השלטון במדינה, או החלטה על שינוי החוק –  עשוי לשנות את המצב ולבטל את הזכאות לאזרחות האירופאית. מלבד שינויי חקיקה בלתי צפויים, גם הנהירה ההמונית של הזכאים לקבלת הדרכון יוצרת עומס על הרשויות הפורטוגליות ועלולה להשאיר אתכם מחוץ למשחק.

מה ניתן לעשות כדי לא להחמיץ את ההזדמנות ההיסטורית?

פשוט מאוד, ברגע שהתחלתם את התהליך, אתם בפנים! גם אם אתם נמצאים רק בשלבים הראשונים של בדיקת הזכאות. התחילו את התהליך בהקדם ושריינו לעצמכם את הזכות לדרכון.

שריינו לעצמכם ולבני משפחתכם מקום בזכאות לדרכון פורטוגלי!
אנו מזמינים אתכם לעשות את הצעד הראשון בחינם ולהתחיל בתהליך בדיקת ההתאמה ללא כל התחייבות ממש עכשיו. 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות