צרכנות חברתית – המודל הכלכלי של שכנות טובה, שיעזור לכם לחסוך!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]במודל האינדיווידואליסטי, הקר והמנוכר, של המאה ה – 21, כל "שבט" צריך שיהיה לו הכל. גם אם אני מגדלת מלפפונים (ואפילו אם יש לי יותר מדי), השכן שלי אולי לא יידע מזה, ובוודאי שלא יוכל ליהנות מזה. מודל ההחלפות, שבו השכן שלי שיש לו עגבניות יכול להחליף איתי – פס מן העולם.

אבל רגע, לפני שאנחנו קוברים את המודל החברתי של לטפס במעלה הסולם כתף לצד כתף, בואו נתבונן סביב, ונראה, שהמודל החברתי הזה, של "עזור לי ואעזור לך", יש בו המון הגיון. מיזמים חברתיים המעודדים צרכנות חברתית וקהילתית צוברים תאוצה (ולייקים), ואנשים חוזרים אל אותה הקבוצה השבטית, אל הכוח של ביחד. לפניכם: אפליקציות ואתרים הכי המאה ה – 21, שיעזרו לכם לחסוך כסף על ידי שיתוף וקהילתיות.

רכישה קבוצתית – אולי הרעיון הקהילתי המוביל בצרכנות החברתית של המאה ה – 21

כולנו יודעים, שאם נרכוש מאה פריטים יש לנו "קייס" להשיג הנחה במחיר. זה נכון עבור חבילות סכו"ם חד פעמי כמו שזה נכון עבור מכוניות פאר. אז – למה שלא נתאגד, ניצור הזמנה של מספר רב של פריטים ונשתמש בכוח הקהילה על מנת להשיג הנחה, לרווחת כל חברי הקבוצה? זה בדיוק מה שעושות קבוצות רכישה, ואתם כבר לא חייבים להתאחד עם השכנים מהבלוק על מנת ליצור כוח אל מול הספקים. אפליקציות רבות מאפשרות התאגדות של צרכנים – ברכישת דירה, רכב, ביטוח, תיק גב לילד, ואפילו פירות וירקות ישירות מן החקלאי. תמצאו שפע של אתרים המציעים לכם להצטרף לקבוצות רכישה, וחיפוש קל בפייסבוק העלה עשרות קבוצות רכישה – לפי תחומי עניין או לפי מקום מגורים – תמיד תוכלו לפתוח קבוצה משלכם.

דוגמה מעניינת נוספת לקבוצות רכישה הוא אתר Shopiz, המעיד על עצמו שהוא משיג באמצעות ארגון של קבוצות רכישה בממוצע 25% הנחה לרוכשים דרכו.

אם אתם לא רוצים לרכוש את זה – אולי תשכרו את זה?

אם פעם היינו מתדפקים על דלתו של השכן, על מנת לבדוק אם יש לו מקדחה שיוכל להשאיל לנו, מזרן מתנפח לאורחים שהגיעו מרחוק, או ציוד לטיול שאתם מתכננים – היום יש את RentItB – אפליקציה ואתר אינטרנט המאפשרים לכם לשכור או להשכיר, כל דבר מכל מקום. מחפשים מקדחה? קליניקה למחר? זוג אופניים ליומיים? תמצאו באתר מגוון של צרכנים חברתיים שייהנו להשכיר לכם את מה שאתם צריכים. בנוסף – תוכלו להציע אתם להשכרה, כמעט כל דבר, או פתוח קבוצה למשכירים ושוכרים על פי מיקום גיאוגרפי או תחום עניין משותף.

לא נסיים בלי להגיד מילה על ההלוואות החברתיות

גם אם ההנחה שהצלחנו להשיג דרך "כוח ההמונים" היא לא מספיקה, ואנחנו צריכים עוד שקל או שניים על מנת לאפשר לעצמינו רכישה מתוכננת – כוח ההמונים יכול לבוא לעזרינו. במקום לגשת לבנק, לשלם ריביות מטורפות ולהעשיר את העשירים ממילא – פלטפורמות שונות (ביניהן, למשל, Blender), מציעות הלוואות חברתיות, בהן אנשים מלווים לאנשים ורשת הביטחון היא של מנהלי האתר. הריביות מופחתות, המרוויחים הם אנשים כמונו, ותהליך נטילת ההלוואה הוא פשוט וידידותי יותר.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_class="related"][vc_column][pw_vc_grid pw_title="אולי יעניין אותך גם:" pw_grid_desktop_columns_count="pl-col-md-3" pw_grid_tablet_columns_count="pl-col-sm-6" pw_grid_mobile_columns_count="pl-col-xs-6" pw_teasr_layout_img="image|link_post,title|link_post" pw_excerpt_length="0" pw_hide_date="on" pw_show_overlay="yes" pw_show_zoom_icon="yes" pw_show_link_icon="yes" pw_grid_author="yes" pw_grid_tags="yes" pw_border_top_size="0" pw_border_right_size="0" pw_border_bottom_size="0" pw_border_left_size="0" pw_title_font_family="inherit" pw_title_font_size="14" pw_meta_font_family="inherit" pw_meta_font_size="12" pw_meta_color="#000000" pw_excerpt_font_family="inherit" pw_excerpt_font_size="11" pw_query="size:4|order_by:date|post_type:post|by_id:15272,12859,11823,9509" pw_image_thumb_size="full"][/vc_column][/vc_row]

שינוי גודל גופנים
ניגודיות