השוואת ביטוח לעסקים: כך תבחרו נכון את הפוליסה המקיפה ביותר במחיר הזול ביותר

כרגע המודל העצמאי מסתדר לכם טוב בחיים – העסק נושם, מרוויח ואפילו קצת צומח. אבל מה יקרה אם חלילה יום אחד תעשו טעות עם לקוח, תיפצעו, או הציוד שלכם יינזק? לכם אין את הביטחון העסקי שיש לחברות הגדולות, ויתרות עו"ש שיספיקו לכלכל את משפחתכם וגם לשקם את העסק פשוט לא קיימות – וה"בייבי" שלכם קרוב לוודאי יתמוטט. מאידך, גם אם תעשו ביטוח עסקים זה יתברר לכם כעסק יקר. אז האם יש את דרך האמצע – גם ביטוח שהוא לא פחות ממושלם וגם זול? בדקנו
(שנה גודל)
השוואת ביטוח לעסקים
כיום, בעל עסק חפץ חיים ופרנסה נאלץ לשלם אלפי שקלים רק בשביל ההרגשה שהוא מכוסה 360 מעלות

הנה משהו שאנחנו יודעים עליכם: אם אתם בעלי עסק עצמאי קטן אתם כנראה חושבים שבגלל שאתם לא מגלגלים מספיק כסף בשנה בטח לא שווה לכם לעשות ביטוח לעסק שלכם. אבל יש בעיה – התיזה שלכם לא מתיישבת עם המציאות. נניח שאת או אתה עוסקים בקוסמטיקה או בעיצוב גרפי, ונניח שיש לכם קליניקה קטנה בחדר אורחים או בבית או באיזה משרד קטן ששכרתם, אתם חשופים לסיכונים בסיסיים הרבה-הרבה יותר מבעלי עסק בינוניים או גדולים.

בעוד שחברות בינוניות נהנות מרווחים שיכולים להחזיק עשרות עובדים, מחזור הרווח של העסקים הקטנים לא גדול במיוחד, אך מספק לחלוטין את מטה לחמם של העצמאיים. לכן, די במקרה ביטוח קלאסי אחד כדי למוטט אותם. קוסמטיקאית שעשתה טעות פטאלית ללקוחה, רואה חשבון פרילנס שעשה טעות תחשיבית ללקוח בסך של מאות אלפי שקלים, חשמלאי שכל הציוד שלו נגנב מהמחסן, לקוח שנפל בבית העסק (כן, גם בחצר של הבית שלכם) – כל אלה גוררים הוצאות עצומות או תביעות משפטיות שמתנהלות חודשים בבתי משפט עם עורכי דין טובים שגובים תעריף שעתי לא קטן. נדבך נוסף שנוסף למשוואה כאן היא בעיקר העובדה שההתמוטטות של אותם עסקים היא לא קיצוצים במצבת העובדים אלא ישירות במשפחות של בעלי העסק שניזונות ממנו.

לא לעשות ביטוח זה לקחת סיכון שאולי אקרע את הכיס, אבל לשלם על ביטוח ודאי יקרע לי את הכיס ..

טוב, אז ברור שהתשובה לכל הסיכונים הללו היא ביטוח. אבל מתברר שגם כשאתם רוצים לעשות ביטוח זה מתברר כעסק לא זול בכלל. וכך, בעל עסק (שבלאו הכי נקרע תחת נטל המסים המטורפים) חפץ חיים ופרנסה נאלץ לשלם אלפי שקלים רק בשביל ההרגשה שהוא מכוסה 360 מעלות עם הביטוחים הכי מורחבים ומפנקים. אז נשאלת השאלה – האם קיימת מין נוסחה שבה אפשר גם להיות בטוחים ממצבי ביש וגם לא לקרוע את הכיס? בואו נבדוק.

עולם ביטוחי העסק שונה לחלוטין מעולם ביטוחי הפרט. בניגוד לעולם ביטוחי הפרט, ביטוח עסקים פועל בעיקר באמצעות סוכני ביטוח ומטופל משמעותית פחות בידי חברות הביטוח באופן ישיר. כך, שהיכולת של סוכני הביטוח מוחשית יותר מאי פעם והיכולת שלהם להתמקח על פוליסה טובה ומשתלמת גדולה יותר.

די במקרה גניבה אחד של כל הציוד החשמלאי כדי שהעסק המרוויח שלו יחטוף מכה חזקה שיהיה לו קשה לצאת ממנה

אז מי היא אותה סוכנות 'סודית' שתופרת את הדילים הכי משתלמים?

אז נכון ששוק הביטוח התחרותי בישראל מוצף בלא מעט סוכנויות ביטוח משופשפות ששמן יצא לפניהן, אולם בכל הנוגע לשוק ביטוח עסקים נראה שהבולטת שבהם היא סוכנות הביטוח של חברת האשראי max, המחזיקה ביתרון המובנה של עבודה רבת שנים עם כלל החברות במשק הישראלי. מתוקף היותה חברה פיננסית מהגדולות בישראל ואחת מחברות האשראי הגדולות והרווחיות עם שיעור הצמיחה הגבוה ביותר, לחברות הביטוח אינטרס מובהק ללכת לקראתה, וכך מצליחה max להביא ללקוחותיה העסקיים את הדילים והחבילות הכי מקיפות במחירים המשתלמים ביותר.

בין הביטוחים הייחודיים שניתן לרכוש דרך max הם ביטוח עסק וביטוח אחריות מקצועית; כיסוי "כל הסיכונים" במבנה ותכולה; ביטוח אחריות מקצועית המכסה את חבותו של בעל מקצוע הנובע מכשל בביצוע חובותיו המקצועית כתוצאה ממעשה רשלני, טעות או השמטה אשר גרמו נזק לצד ג' (לקוחות, ספקים וכדומה); הוצאות מיון, סידור ארגון מחדש של מלאי מכל סוג שהוא גרמו עקב מקרה ביטוח; הגנה על שם המותג; וביטוח עסק המעניק כיסוי ביטוחי המגן על העסק, עובדיו, מבנה העסק ותכולתו מפני נזקים שונים ואירועים בלתי צפויים העשויים להיגרם ולגרום לאובדן הכנסות.

גולת הכותרת: מהירות תביעה

לקוחות max נהנים מליווי אישי מקצועי שמעניק להם את הדבר החשוב מכל – שקט נפשי שמאפשר להם המשכיות עסקית. בשונה משאר סוכנויות הביטוח, max מעמידה לטובת לקוחותיה תהליך הצטרפות וחתמי ביטוח מקצועיים, שתפקידם להתאים ללקוח באופן מדויק ואחראי את הפוליסה והכיסויים עבור בית העסק – בניגוד לשאר חברות הביטוח שבהן הלקוח נדרש להציע בעצמו את הכיסויים וסכומי הביטוח.

אבל היתרון הגדול של max הוא במהירות טיפול בתביעה. זה לא סוד שהדבר הכי חשוב ללקוחות הוא כמה מהר חברות הביטוח מטפלות בתביעה שלהם וכמה 'מיץ' הם יסחטו מהם עד שהכסף יופיע בחשבון הבנק. ב-max זה לא עובד ככה. גם לקוחות של חברות שמדורגות נמוך במדד השירות של משרד האוצר יודעים שעם סוכנות כמו max הם בטוחים שהתביעה תטופל במהירות שיא. מה זה אומר? אם העסק ניזוק ונזקקתם להוצאות מידיות עוד לפני שהתביעה מתחילה להתברר – max תוודא שבאותו יום אתם מקבלים לפחות חלק מהכסף כדי שתוכלו לנשום, או תשלם שכירות מיידית אם נמנע מכם לעבוד מבית העסק.

לסיכום: אם יש לכם עסק קטן ואתם רוצים לוודא שאתם מכוסים מכל הבחינות אבל לא פושטים את הרגל רק מהתשלומים על הפרמייה, עם max אתם יודעים שאתם יכולים להיות רגועים. גם עסקת ביטוח מותאמת אישית, גם ביטחון שהתביעה תטופל במהירות שיא, וגם יכולים לעבוד בשקט בידיעה שיש חברה גדולה עם כוח שנלחמת על האינטרסים שלכם מאחורי הקלעים.

* את ביטוח העסקים ניתן לרכוש באמצעות מקס סוכנות לביטוח (2020) בע"מ (מקס סוכנות לביטוח). פוליסת הביטוח הינה של הפניקס חברה לביטוח בע"מ (להלן – "הפניקס") או הראל חברה לביטוח בע"מ (להלן – "הראל"), ובכפוף לתנאי הפוליסה המלאים והנחיות החיתום של החברה המבטחת. הכיסוי הביטוחי הינו באחריות פניקס או הראל.