תיראו מופתעים: זו המדינה הכי ידידותית לתיירים באירופה

עם אינספור ביקורות משבחות את תושבי האי כמסבירי פנים וככאלה שגורמים לתיירים להתאהב במדינה הירוקה, אירלנד קטפה את מקום הראשון כמדינה הידידותית ביותר לתיירים. ומי עוד בפנים?
(שנה גודל)
יעדים מומלצים
דבלין, אירלנד, 2019. האירי הממוצע ברחוב רואה בתיירים נכס ולא נטל

נסו לנחש, איזו היא המדינה הידידותית ביותר לתיירות נכנסת בעולם? טוב, אם קשה לנחש בין כל כך הרבה מדינות, נסו לנחש לפחות איזו מדינה נבחרה לאחרונה להכי ידידותית לתיירים באירופה. אם חשבתם שזו צרפת, אז לא. אם חשבתם שמדובר בהולנד או באיטליה, ספרד או אולי דנמרק, כדאי שתנסו שוב. אבל אם ההימור שלכם זה אירלנד, אנא תיראו מופתעים למען קוראנו שטרם זכו להכיר את המדינה הנפלאה הזאת. מה כל כך מיוחד בה, מדוע ומגזין התיירות הנודע Condé Nast Traveler העניק לה את התואר הנחשק? כל התשובות המעניינות לפניכם.

זה לא רק הבירה, זה התושבים

הרבה מחובבי הבירה בעולם סבורים כי בירות מאירלנד הן הטובות ביותר שאפשר למצוא. ואכן, תרבות המבשלות והבירה של דבלין היא תוססת ומלבבת. הפאבים שחלקם נוסדו לפני שהסבא רבא שלכם נולד, שווים ביקור והאווירה בפנים לבדה שווה את הטיסה. אבל מסתבר שהכוח העצום של אירלנד מתחיל בתושבים.

שלא כמו תושבים רבים באירופה שלא ממש מסבירים את פניהם לתייר, האירי הממוצע ברחוב רואה בתיירים נכס ולא נטל. המקומיים מסבירי פנים, חייכניים ושמחים לספר לתיירים על שכיות החמדה במדינה, על התרבות המיוחדת, האתרים השווים וכל מה שכדאי לראות.

יופי של טבע, כיף של ביקור

בין הסיבות הנוספות לכך שמגזין התיירות הנחשב בחר באירלנד כמדינה הידידותית ומסבירת הפנים ביותר באירופה, אפשר לציין את הטבע והנופים. כן, מלבד התושבים המקומיים שאוהבים תיירים ושמחים מאיכות החיים של מדינתם, הנופים והטבע מהווים מגנט תיירים ראוי לשמו. כל חובבי הטבע ייהנו מהאטרקציות שחלקן פראיות, שיד אדם לא נגעה בהן. וכמובן, איך אפשר בלי להזכיר את התרבות האירית ואת המבטא שגם אם הוא לפעמים לא מובן, הוא תמיד מלווה בחיוך רחב.

חשוב לציין כי לא רק עורכי מגזין התיירות בחרו אירלנד. המדינה נבחרה על ידי המספר הגבוה של קוראים, שציינו אותה לחיוב. התיירים שביקרו במדינה שבעי רצון מחוויית האירוח, מבתי המלון, מהטבע, מתרבות הבירה והתרבות המקומית בכלל. אולם כאמור, הנכס החשוב ביותר של המדינה, זה החיבוק הרחב של האזרחים, שנהנים לשמש שגרירים של רצון טוב בפני התיירים. ועוד בקטנה – מלבד אירלנד, עוד ראוי לציין גם את פורטוגל ואת יוון, שתפסו ביחד את שלושת המקומות הראשונים בסקר. ישראל, אם תהיתם, לא הגיעה לעשירייה הראשונה.