איך לסגור את החודש עם שני ילדים קטנים?

אנחנו רוצים לאפשר להם סביבה משופעת בגירויים אינטלקטואליים, לאפשר להם מספיק חוגי העשרה, טכנולוגיה שתשמור אותם בחזית ההתפתחות (ותעזור להם לגדול להיות מפתחי אפליקציות…), ועוד ועוד. במקביל, מאפיין נוסף משמעותי של ההורות במאה ה-21, הוא בילוי זמן מועט עם הילדים (כי אנחנו עובדים המון, ומבלים פחות בחיק המשפחה) – ורבים מאיתנו, עצוב לומר, מפצים על אי הנוכחות באמצעות פינוקים יקרים פיננסית.
(שנה גודל)

המאמר הזה, מיועד לכל אותם הורים שמרגישים שההורות שלהם היא יקרה, יקרה מדי. האם אפשר להתמקד בקטגוריית ההוצאות על הילדים ושם לחסוך סכומים משמעותיים בכל שנה? – מסתבר שכן!

העובדה שאנחנו מצמצמים את ההוצאות באגף הילדים לא אומרת שאנחנו "חוסכים עליהם", או מהם, וזה גם לא אומר שאנחנו הורים פחות טובים, או שהילדים שלנו יסבלו מחיסרון תחרותי ביחס לילדי השכנים או לשאר הילדים בכיתה. אנחנו מעוניינים למצוא דרך, למחזר משאבים לטובת האינטרס הכלכלי של המשפחה ויחד עם זאת, לגרום לילדים שלנו להעריך יותר את מה שיש להם.

אז הנה 3 עצות שיעזרו לכם לנהל את קטגוריית ה"ילדים" בתקציב המשפחתי ביתר יעילות – ואולי אפילו למצוא שכהורים, עשיתם צעד קדימה…

קניות בסופר עושים ללא הילדים

כמה נחמד וכיף לקחת את הילד אתכם לקניות ולטייל בין מעברי הסופר מלאי הפיתויים והניחוחות. הילד מסייע לנו לבחור ירקות לארוחת ערב והחוויה נחמדה ומגבשת בין ההורה לילד. אבל… מבלי לשים לב, לרוב אתם מגיעים לקופה ומגלים שהעגלה עמוסה בחטיפים וממתקים, צעצוע ש"תעה" אל תוך העגלה, בועות סבון, מדבקות, ועוד… ואם לא די לנו בזה – אנחנו מוצאים את עצמנו עומדים בתור כשבדיוק בגובה העיניים של הדרדק הישוב בעגלה, פיתויים וממתקים במחירים מופקעים.

ההמלצה – מצאו זמן לעשות קניות בלי הילדים, ואם כבר בהמלצות עסקינן – השתדלו לא לגשת לסופר כשאתם רעבים.

ותרו על המותגים ומראית העין

לילד ממש לא אכפת אם הוא מטייל בעגלה ממותגת, וגם אתכם זה לא צריך לעניין.

תוכלו לחסוך אלפי שקלים בקניית מוצרים שאינם נושאים שם מותג מוכר, וכל עוד המוצר עומד בסטנדרטים של הגורמים הרלוונטיים לתקינותו ובטיחותו, אין סיבה להכביד על התקציב שלכם ברכישה נוספת מסיבות לא פונקציונאליות. המלצתנו: העבירו צעצועים/ בגדים/ רהיטים מילד לילד. כל עוד הציוד תקין סיבה אמתית שתיקנו חדש.

לבלות בגדול – להוציא בקטן

בילוי עם ילדים היום, הוא לא מה שהיה פעם. אם פעם היינו משחקים ברחוב עם החברים, לכל היותר קונים גלידה ב"אוטו גלידה" בשלושה שקלים – היום, הג'ימבורי עולה 35 ש"ח (לילד!), הגלידות 12 ש"ח, ורק על האוויר עוד לא גובים מאיתנו כסף. דוגמה בולטת במיוחד לעניין הוא מופעי חנוכה, בעלות שערורייתית של מאות שקלים – לכל ילד. דוגמה נוספת ורלוונטית מאוד היא קייטנות הקיץ, בעלויות שמשאירות כל הורה לשני ילדים או יותר בלע אוויר לקראת החגים.

לכן, המלצה נוספת לחיסכון שנתי משמעותי – תלמדו לעשות כיף עם הילדים בטיול בשכונה, בביקור בפארק, בהפרחת בלונים או ביצירה בבית – אתם עשויים לגלות עולם שלם של כיף מרכיבה על אופניים בשבילים המתאימים או טיול משותף עם הכלב, אחה"צ בספריה העירונית או פיסול משותף בפלסטלינה…

מנהל חברת השקעות

אם גם את או אתה מחליטים שהגיע הזמן להתחיל לנהל בעצמכם את הכסף שלכם ולתת לו לעבוד בשבילכם, ייתכן מאוד שלימודי מסחר בשוק ההון הם האופציה הטובה ביותר עבורכם.
השכלה פרקטית בשוק ההון תייצר לכם רווחים נאים, ביטחון כלכלי, וכמובן יתרון משמעותי בשיחות סלון ובמפגשים חברתיים.

מה שבטוח הוא שהכסף שלכם יהיה אצל מי שאתם הכי סומכים עליו – בידיים שלכם.

 

 

דילוג לתוכן