איך למצוא טיסות בזול? המדריך המלא 2022

לא מעט פעמים יוצא לנו לגלול בפיד ולגלות את החברים שטסים פשוט כל הזמן, ואנחנו לא יכולים שלא לתהות – מאיפה יש להם כל כך הרבה כסף לזה? אחרי שתקראו את הכתבה הזו כבר תבינו – כסף הוא ממש לא העניין
(שנה גודל)
לטוס בזול
במקום להחליט על תאריך נקוב מראש שבו ממריאים ותאריך נקוב מראש שבו חוזרים, נסו תמיד לבדוק כמה אפשרויות שונות

תרבות הטיסות הישראלית שוברת שיאים. אבל אם יש משהו שיכול להתחרות באהבת היציאה לחו"ל של האזרח הישראלי, זה הרצון לא לצאת פראיירים. הרצון למצוא טיסות בזול חוצה מגזרים וגילאים. קבוצות שלמות נפתחות בפייסבוק סביב הנושא הזה וצ'אטים ודיונים אין ספור עוסקים אך ורק בשאלה – לאן לטוס עכשיו, במחיר הכי נמוך שאפשר. אז בואו נעשה סדר ונסביר את כל השיטות שיעזרו לכם לחסוך המון, בפעם הבאה שתמריאו לחו"ל.

התרחקו משדות תעופה מרכזיים

קודם כל, תמיד בדקו כמה וכמה מנועי חיפוש של טיסות זולות. תופתעו לגלות מחירים שונים, אפילו לאותם תאריכים. ונכון, האינסטינקט שלנו הוא להגיע ליעד המועדף עלינו, על ידי טיסות שנוחות בשדות תעופה מרכזיים, לרוב הגדולים ביותר סמוך ליעד. אבל מסתבר שלפעמים אם מתרחקים קצת משדות התעופה המרכזיים, אפשר להוזיל את הטיסות בצורה מרשימה מאוד. וחשוב להוסיף שלמעשה אפשר לתכנן את הטיול כך, שהעיקוף שמבצעים בטיסה לא רק חוסך כסף אלא גם מעשיר את הטיול.

רוצים דוגמה? קדימה. נניח שאתם רוצים לטוס לאיטליה. מה יותר מתבקש מאשר להזמין טיסה לרומא, נכון? אבל נסו בפעם הבאה לצאת מנתב"ג אבל לנחות בנמל התעופה של נאפולי. אחרי הכל זו נקודת עצירה נהדרת בפני עצמה. דוגמאות דומות יש לאין ספור יעדים נוספים באירופה ומחוצה לה.

אל תהיו מקובעים על טיסות ישירות

זה נכון שטיסות ישירות הן מאוד נוחות וחוסכות "טיולים" בשדות תעופה בדרך ליעד שלכם. אבל אם אתם בקטע של חיסכון ורוצים להוזיל המון בטיסות לחו"ל, כדאי לפתוח את הראש לאופציה הבאה. בהרבה מאוד מקרים, תגלו שאם אתם משלבים בטיסות אל היעד או חזרה עצירות ביניים, הזולת הטיסה משמעותית מאוד.

ניתן להיעזר במנועי החיפוש, ולהריץ חיפושי טיסות בזול, עם נקודות עצירה. העובדה שאפשר כיום להשתמש בשירותי חברות תעופה כל כך רבות בטיסות המשך, מאפשרת לכם להגיע לאין ספור יעדים, באין ספור מדינות, בתאריך שתרצו ובמחירים חלומיים.

אגב, יש להבחין בין טיסות קונקשן בחברת תעופה אחת, לבין טיסות קונקשן שמתקיימות בין חברות שונות, כאשר אתם בעצם בונים את מסלול הטיסה בשיטת "עשה זאת בעצמך". כאשר מדובר בחברות תעופה שונות ובמסלול שאתם בונים, רצוי לקחת מרווח ביטחון בין מועד הנחיתה בנקודת העצירה לבין מועד ההמראה משום אל היעד.

קצת להתגמש, לחסוך הרבה יותר

כלל חשוב בחיים – מי שמגלה קצת גמישות ולא הולך עם הראש בקיר, מצליח יותר מאלה שתמיד מתעקשים ולא מוותרים. ולמה אנחנו מזכירים את הכלל הזה? מכיוון שזה נכון גם בענף התעופה וזה מאוד עוזר להוזיל את מחירי הטיסות. בטיסה הבאה, במקום להחליט על תאריך נקוב מראש שבו ממריאים ותאריך נקוב מראש שבו חוזרים, נסו תמיד לבדוק כמה אפשרויות שונות. מי שמתגמש (ואנחנו יודעים, לא תמיד זה אפשרי), יוכל לחסוך לפעמים אפילו עשרות אחוזים.

ואם לא מתגמשים על תאריכי יציאה וחזרה, נסו לפעמים להתגמש על היעד. הכינו לעצמכם מראש רשימה של יעדים אפשריים. אחר כך, בדקו לאילו יעדים הטיסות זולות מאוד, בעונה ובתאריך שמתאימים לכם.

וקבלו עוד גמישות מעולה מסוג אחר. כולם יודעים שטיסות לואו קוסט שברו את השוק. אלה טיסות בזול שלפעמים עולות פחות מאשר תקציב הנסיעות בתוך ארץ היעד. גלו גמישות גם בנושא הזה, נסו לוותר על טיסה עם מזוודה והסתפקו בטרולי. זוהי דרך נוספת ליהנות ממקסימום הוזלה למקסימום טיול. מי שמוותר על אקסטרות בטיסה, יוכל לממן הרבה יותר מהר, את הטיסה לחופשה הבאה!