מה בין גוגל ומחלות עצבים? הכירו את הטכנולוגיה הזעירה החדשה של רפואת העתיד

[vc_row][vc_column][vc_column_text]עם השנים, צמחה גוגל והקימה מגוון חברות בת, אשר עוסקות בפיתוח טכנולוגיות שונות שנועדו לקדם מטרות אלה (שיפור איכות החיים, חיים "ירוקים" יותר). כך למשל, חברת גוגל אוטו (Google Auto LLC) עוסקת בפיתוח כלי רכב אוטונומיים (כלומר, כלי רכב ש"נוהגים את עצמם"), Google DeepMind עוסקת בפיתוח בינה מלאכותית, Project Loon ("הפרויקט המטורלל" בתרגום לעברית) מטרתו הנגשה חינמית של האינטרנט למי שחיים באזורים נטולי תשתיות (כדי לצמצם את התופעה הקרויה "הפער הדיגיטלי") ועוד.

בתחום הרפואה, משקיעה גוגל בפיתוח מוצרים חדשניים וטכנולוגיות פורצות דרך, ביניהן כאלה שנדמה כאילו הן לקוחות הישר מעולם המדע הבדיוני.
באוגוסט 2016 הכריזה ענקית התרופות GlaxoSmithKline על שיתוף פעולה עם גוגל במאמץ למזער שתלים המתקנים תשדורות עצביות בגוף.

חברת אם חדשה מאפשרת לגוגל להשקיע בקידום רפואת העתיד

בתחילת שנת 2015 הכריזו מייסדי גוגל (לארי פייג' וסרגיי ברין) על הקמת חברה בשם Alphabet אשר תהפוך לחברת האם של גוגל, כל חברות הבת של גוגל עברו לשליטה ישירה של חברת האם החדשה.
מטרת המהלך הייתה להפריד בין הפעלה, ניהול ופיתוח מנוע החיפוש עצמו לבין העיסוק בתחומים אחרים שמייסדי החברה ודמויות בכירות בה מעוניינים להפנות אליהם משאבים.
בAlphabet הרימו את הכפפה ונענו לאתגר ההתמודדות עם מחלות עצבים, כמו פרקינסון למשל. שיתוף הפעולה עם GlaxoSmithKline נועד להביא למזעור שתלים המתרגמים מחדש אותות עצביים משובשים. כיום שתלים כאלה הם בגודל גרגר שעועית (נשמע קטן, אבל השתלים עדיין גדולים מדי בכדי "לדלג" על האפשרות של דחיית השתל על ידי מערכת החיסון של הגוף). המטרה שעל הכוונת של גוגל היא ליצור שתלים כאלה בגודל של גרגיר אורז ואף קטנים עוד יותר.

שתל זעיר המוצמד לעצב בודד
בהכרזה על שיתוף הפעולה עם Alphabet (חברת האם של גוגל) הצהיר מנכ"ל חברת התרופות GlaxoSmithKline כי כל אחת מן השותפות תשקיע במיזם 770 מיליון דולר, יוקמו שני מרכזי מחקר, אחד באנגליה ואחד בסן פרנסיסקו ארה"ב, כל זאת במטרה ליצור תוך שנים ספורות שתלים מתקני אותות עצביים בגודל שיאפשר הצמדת שתל נפרד לעצב בודד, כך ניתן יהיה לשפר איכות חייהם של רבבות הסובלים מהפרעות עצביות חמורות אשר כיום פוגמות משמעותית באיכות חייהם.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_class="related"][vc_column][pw_vc_grid pw_title="אולי יעניין אותך גם:" pw_grid_desktop_columns_count="pl-col-md-3" pw_grid_tablet_columns_count="pl-col-sm-6" pw_grid_mobile_columns_count="pl-col-xs-6" pw_teasr_layout_img="image|link_post,title|link_post" pw_excerpt_length="0" pw_hide_date="on" pw_show_overlay="yes" pw_show_zoom_icon="yes" pw_show_link_icon="yes" pw_grid_author="yes" pw_grid_tags="yes" pw_border_top_size="0" pw_border_right_size="0" pw_border_bottom_size="0" pw_border_left_size="0" pw_title_font_family="inherit" pw_title_font_size="14" pw_meta_font_family="inherit" pw_meta_font_size="12" pw_meta_color="#000000" pw_excerpt_font_family="inherit" pw_excerpt_font_size="11" pw_query="size:4|order_by:date|post_type:post|by_id:15272,12859,11823,9509" pw_image_thumb_size="full"][/vc_column][/vc_row]

שינוי גודל גופנים
ניגודיות